Dom parterowy - korzystne rozwiązanie


Każdy inwestor powinien zdawać sobie sprawę z tego, że oszczędzanie na budowie domu nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zależy nam na budowie taniego domu, powinniśmy pomyśleć o tym już w chwili wybierania projektu naszej inwestycji.
Przeglądając katalogi projektów możemy zauważyć, że domy jednorodzinne, które są tam prezentowane są bardzo często rozwiązaniami, w których nacisk położono na oszczędność, starając się dopasować je do ograniczonych możliwości finansowych. Zazwyczaj są to domy parterowe o małym metrażu, zwartej bryle oraz niedużej ilości okien. W takich budynkach unika się rozwiązań, które mogą podnieść koszty budowy. Są to zazwyczaj raczej minimalistyczne projekty. Zalety domów parterowych to nie tyko tańsza budowa i mniejsze koszty eksploatacji, ale również wygoda, przede wszystkim dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które maja kłopoty z poruszaniem się.
Oczywiście domy jednokondygnacyjne nie muszą być zawsze oszczędne. Możemy również znaleźć domy nowoczesne o jednej kondygnacji, które przeznaczone są do dużych działek. Są to budynki wykorzystujące ciekawe rozwiązania architektoniczne, na przykład dużą ilość tarasów i przeszkleń. Świetnie sprawdzają się na dużych działkach z zadbanym ogrodem.
Jak widać parterowe budynki mogą się bardzo różnić, zarówno od względem metrażu, kosztów budowy, jak i stylu architektonicznego. Jest to jednak przede wszystkim rozwiązanie, o którym mogą pomyśleć wszystkie osoby dysponujące ograniczonym budżetem przeznaczonym na budowę, a także takie, którym zależy na jak najszybszym zakończeniu inwestycji, ponieważ brak konieczności wznoszenia wyższych kondygnacji bardzo ułatwia cały proces wznoszenia konstrukcji domu. Warto zapoznać się z projektami parterowych domów jednorodzinnych, ponieważ są one często bardzo dobrym rozwiązaniem, wartym zainteresowania i wzięcia pod uwagę w trakcie wyboru projektu.

Previous Gotowe projekty domów parterowych
Next Oszczędny projekt domu